16 września - Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej
Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej - World Ozone Day - został ustanowiony przez ONZ w 1994 roku, obchodzony jest w rocznicę podpisania Protokołu Montrealskiego z 1987 roku dotyczącego ograniczenia emisji substancji niszczącej warstwę ozonową.
Więcej w:"Czytaj więcej":
Ustawa o ochronie zwierząt
18 sierpnia 2011 Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zwiększa ona kary za znęcanie się nad zwierzętami, zakazuje stałego trzymania psów na łańcuchach, odstrzeliwania błąkających się w łowisku zwierząt domowych przez myśliwych oraz przycinania psom ogonów i uszu.
Więcej w "Czytaj więcej":
Najdroższe zwierzęta świata
Najdroższe zwierzęta świata!
Rękoskrzydłe - latające ssaki
Jakie zwierzę może być najcenniejsze? Lampart amurski? Tygrys syberyjski, orka albo humbak? Zapewne - ale są zwierzęta warte więcej. To rękoskrzydłe.
Polecamy artykuł p. Przemka Berga w polityka.pl
Więcej pod adresem: Link

Bielik - największy polski ptak i pierwowzór naszego godła
Bielik - polski ptak eksportowy
Jak bielik z popiołów
Niewiele brakowało, by wyginął największy polski ptak i pierwowzór naszego godła. Dziś się odrodził i pomaga odbudowywać gatunek w Anglii i w Izraelu.
Polecamy artykuł p. Eugeniusza Pudlisa w polityka.pl
Link
Efekty projektu BEAGLE - wyniku badań ewaluacyjnych z 2010 r.
Projekt BEAGLE rozpoczął się w 2009 r., ale jego praktyczne funkcjonowanie (po opracowaniu metodologii i narzędzia w postaci interaktywnej strony internetowej) rozpoczęło się na wiosnę 2010 r. W ciągu tego roku na stronach projektu zarejestrowało się - 442 szkoły z 880 klasami z 16 krajów [..]
Więcej w "Czytaj więcej:"
Najwyższe drzewa w Europie
Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie rosną najwyższe drzewa w Europie kliknij w "Czytaj więcej":
Polecamy artykuł p. Adama Wajraka www.czystewajractwo.pl
Link
Zróżnicowanie ekologiczne Peru
Dowiedz się czegoś więcej na temat Peru – o nic więcej nie prosimy
Zwróćmy uwagę na lamy. Gdziekolwiek się nie udaję zawsze docierają do mnie jakieś komentarze dotyczące Peru i lam. Czasem są one zupełnie nieszkodliwe i wywodzą się z czystej ciekawości, a czasem wypowiedziane są z odrobiną ironii i poczuciem wyższości. Jednakże nawet w takich momentach staram się nie myśleć o tym, że według niektórych lama to jedyny ssak występujący w Peru.
Luis Escobedo
źródło:kontynent-warszawa.pl
Więcej w "Czytaj więcej:"
10 urodziny WWF w Polsce
W 2011 roku WWF obchodzi podwójne urodziny! Już od 50 lat na świecie i od 10 w Polsce fundacja ta chroni przyrodę z ludźmi i dla ludzi. W tym wyjątkowym roku, zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Event urodzinowy odbędzie się w sobotę 23 lipca 2011 roku na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie.
Bądź 1 z 1600 osób i stwórz największą pandę na świecie!
źródło: www.wwfpl.panda.org
Więcej w "Czytaj więcej:"
Susza wyniszcza Afrykę
Najdłuższa od 60 lat susza wyniszcza Róg Afryki.Tegoroczna susza, nastąpiła zbyt szybko po tym, jak w 2009 roku mieszkańcy musieli radzić sobie z podobną klęską.
Le Patina Lentokoko, jeden z dziadków, opiekujący się małymi dziećmi, powiedział: - Pomoc żywnościowa zapewni nam przetrwanie. Naszym priorytetem jest nakarmienie dzieci. Jeśli do września nie spadnie deszcz, umierać będą ludzie. Około 10 milionów ludzi walczy o przetrwanie. Pół miliona dzieci jest na skraju śmierci głodowej. Organizacje humanitarne nie nadążają z pomocą. To najgorszy kryzys XXI wieku. Przeraża nas liczba istnień, które wkrótce możemy stracić - alarmuje jedna z nich, Oxfam.
Chcesz pomóc, wejdź w "Czytaj więcej":
obchody-swiatowego-dnia-srodowiska-z-act-eco-team
PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY WATRA

Link
2011 - IV Szkolne Obchody Światowego Dnia Środowiska
W Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Zakopanem odbyły się IV Szkolne Obchody Światowego Dnia Środowiska pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP ) wpisane w IX Obchody Dni Zakopanego, zorganizowane przez ACT ECO w ramach realizacji IV edycji Projektu ACT ECO.
Przebieg obchodów w „Czytaj więcej”:

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Jeden hektar drzew produkuje dziennie tyle tlenu ile potrzebuje 45 osób.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,061,733 unikalnych wizyt