4 października - Światowy Dzień Zwierząt
4 października, w dzień imienin św. Franciszka z Asyżu - patrona ekologów i przyjaciela zwierząt, przypada Światowy Dzień Zwierząt. Został on ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji. W Polsce obchodzony jest od ponad 15 lat; 27 października 2006 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oficjalną uchwałą ustanowił 4 października Dniem Zwierząt. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt - World Animal Week -
Więcej w "Czytaj więcej":
3 października - Światowy Dzień Siedlisk - World Habitat Day
W 1992 roku Unia Europejska zatwierdziła Dyrektywę, w sprawie ochrony siedlisk przyrodniczych oraz dzikiej fauny i flory (92/43/EWG). Zawiera ona spis i uniwersalną klasyfikację siedlisk uznanych za „ważne dla Europy” oraz spis gatunków, których siedliska również podlegają ochronie. Dyrektywa wyróżnia gatunki:
Więcej w:"Czytaj więcej":
2 października - Europejski Dzień Ptaków
Europejskie Dni Ptaków - największa doroczna impreza przygotowywana przez sympatyków ptaków w całej Europie. Jej organizatorami od ponad 11 lat są europejscy partnerzy BirdLife International, a w Polsce Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.
1 października - Światowy Dzień Ptaków
Jednym z celów obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzebę chronienia ptaków wraz z ich naturalnym środowiskiem, obchody te są koordynowane przez BirdLife International, międzynarodową federację organizacji zajmujących się ochroną ptaków.
19 września - DZIEŃ DZIKIEJ FAUNY, FLORY I NATURALNYCH SIEDLISK
W roku 1979 w Bernie w Szwajcarii została ustanowiona Konwencja o ochronie dzikiej flory i fauny europejskiej (gatunków zagrożonych i ginących) oraz siedlisk przyrodniczych (Convention on the Conservation of European Wildlife and Natural Habitats). Weszła ona w życie w połowie roku 1982, natomiast Polska ratyfikowała ją
1 stycznia 1999, zobowiązując się do jej przestrzegania na swoim terytorium.
16 września - Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej
Międzynarodowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej - World Ozone Day - został ustanowiony przez ONZ w 1994 roku, obchodzony jest w rocznicę podpisania Protokołu Montrealskiego z 1987 roku dotyczącego ograniczenia emisji substancji niszczącej warstwę ozonową.
Więcej w:"Czytaj więcej":
Ustawa o ochronie zwierząt
18 sierpnia 2011 Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt – poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zwiększa ona kary za znęcanie się nad zwierzętami, zakazuje stałego trzymania psów na łańcuchach, odstrzeliwania błąkających się w łowisku zwierząt domowych przez myśliwych oraz przycinania psom ogonów i uszu.
Więcej w "Czytaj więcej":
Najdroższe zwierzęta świata
Najdroższe zwierzęta świata!
Rękoskrzydłe - latające ssaki
Jakie zwierzę może być najcenniejsze? Lampart amurski? Tygrys syberyjski, orka albo humbak? Zapewne - ale są zwierzęta warte więcej. To rękoskrzydłe.
Polecamy artykuł p. Przemka Berga w polityka.pl
Więcej pod adresem: Link

Bielik - największy polski ptak i pierwowzór naszego godła
Bielik - polski ptak eksportowy
Jak bielik z popiołów
Niewiele brakowało, by wyginął największy polski ptak i pierwowzór naszego godła. Dziś się odrodził i pomaga odbudowywać gatunek w Anglii i w Izraelu.
Polecamy artykuł p. Eugeniusza Pudlisa w polityka.pl
Link
Efekty projektu BEAGLE - wyniku badań ewaluacyjnych z 2010 r.
Projekt BEAGLE rozpoczął się w 2009 r., ale jego praktyczne funkcjonowanie (po opracowaniu metodologii i narzędzia w postaci interaktywnej strony internetowej) rozpoczęło się na wiosnę 2010 r. W ciągu tego roku na stronach projektu zarejestrowało się - 442 szkoły z 880 klasami z 16 krajów [..]
Więcej w "Czytaj więcej:"
Najwyższe drzewa w Europie
Jeżeli chcesz wiedzieć gdzie rosną najwyższe drzewa w Europie kliknij w "Czytaj więcej":
Polecamy artykuł p. Adama Wajraka www.czystewajractwo.pl
Link

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • W Polsce rocznie zużywa się 400 milionów aluminiowych puszek, które można powtórnie przetworzyć oraz wykorzystać i to nieskończenie wiele razy. Sześć puszek ze złomu to oszczędność energii równej spaleniu jednego litra paliwa.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,085,509 unikalnych wizyt