Gdy kamienie były żywe - gra komputerowa
Granie w gry komputerowe to najpopularniejszy sposób spędzania czasu przy komputerze przez dzieci. Rozwój technologii i wzrost popularności Internetu sprawił że MŚ zrealizowało kolejny już internetowy projekt edukacyjny skierowany do dzieci. – Jestem przekonana, że zainteresowanie młodych ludzi sprawami środowiska zaprocentuje wysoką świadomością ekologiczną dorosłego społeczeństwa – mówi Karolina Kulicka, dyrektor Departamentu Edukacji Ekologicznej w MŚ, który od pięciu lat prowadzi stronę internetową przeznaczoną dla dzieci (dzieci.mos.gov.pl).

- Geologia dotyczy wydarzeń z tak zamierzchłej przeszłości, że nie tylko nie było wtedy komputerów, ale także książek, glinianych tabliczek, czy nawet ludzi. Jednak efekty tego, co działo się miliony lat temu, mogą być dla nas bardzo ważne. Węgiel powstał miliony lat temu, ale dzisiaj dzięki niemu jest w naszych domach ciepło. Mam nadzieję, że uda się przekonać dzieci do zainteresowania się geologią – wyjaśnia pomysł gry dr Henryk Jacek Jezierski, Główny Geolog Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, który uroczyście zainaugurował działanie gry podczas jej premiery.

W grze dwójka bohaterów: dziewczynka – Basia i nietoperz – Gacek, zwiedzają Polskę w nietypowy sposób. Przenoszą się do ważnych z punktu widzenia geologicznego miejsc i poprzez grę uczą się o wydarzeniach sprzed milionów lat. Gra przybliża dzieciom, poprzez zabawę, niełatwe zagadnienia i procesy geologiczne. Stanowi ciekawe uzupełnienie informacji zdobytych na szkolnych lekcjach. Dodatkowo zachęca dzieci, a za ich pośrednictwem także rodziców, do odwiedzania polskich atrakcji turystyczno-geologicznych. W grze dzieci zwiedzają m.in. Jurę Krakowsko-Częstochowską, kopalnię soli w Wieliczce, Jaskinię Raj i Pomorze.

Ministerstwo Środowiska zaprasza do zabawy:
Link
Data publikacji: 23/01/2011

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Jedno drzewo średniej wielkości pochłania rocznie ok. 6 kg CO2. W ciągu 40 lat pochłania zatem 240 kg dwutlenku węgla.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,021,279 unikalnych wizyt