Europejska Agencja Środowiska - Stan środowiska w UE nie jest zadowalający
Polska przoduje, jeżeli chodzi o problem z zagospodarowaniem śmieci. Nieciekawie wygląda też ochrona wód przed zanieczyszczeniami rolniczymi. Jak podaje Rzeczpospolita przekraczamy też poziom tlenków azotu w powietrzu. Zostaliśmy natomiast docenieni za utrzymanie największej różnorodności biologicznej, co jest zasługą sieci Natura 2000. Eksperci uznali, że największym wyzwaniem dla naszego kraju będzie połączenie ambicji gospodarczych z zachowaniem narodowego dziedzictwa natury.
Według raportu, Unia Europejska dobrze radzi sobie z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych, natomiast ma problem ze postępującym ociepleniem klimatu. Według ekspertów winę za to ponosi sektor transportu.
Raport EEA posłuży do określenia nowego budżetu Unii Europejskiej na ochronę środowiska. Szacuje się, że do 2030 roku, roczne wydatki na cele środowiskowe wyniosą 3,2-3,6 mld euro. Natomiast korzyści ze zmniejszenia emisji szkodliwych gazów wyceniono znacznie wyżej – na ok. 10 mld euro – podaje Rzeczpospolita.

źródło: Rzeczpospolita, Ekologia.pl, eko-samorzadowiec.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • Rzucona w lesie butelka plastikowa rozłoży się w ziemi po 500latach, guma do żucia po 5 latach, a niedopałki papierosów po 2 latach.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,055,901 unikalnych wizyt