2 października Europejski Dzień Ptaków, Europejskie Dni Ptaków
Cel akcji:
Obserwacja ptaków w czasie ich jesiennej wędrówki przez kontynent europejski z terenów lęgowych na zimowiska. Zebranie danych z terenu Polski i wymiana informacji z organizatorami akcji w innych krajach Europy. Cel edukacyjny to zwrócenie powszechnej uwagi na bogactwo gatunków ptaków wokół nas, a co się z tym wiąże, różnorodność środowisk, jakie są im potrzebne do życia.
Główne założenia:
Uczestnicy rejestrują swoje obserwacje na specjalnych formularzach i przekazują je ogólnopolskiemu koordynatorowi w OTOP. Już w niedzielny wieczór dane z Polski trafiają do europejskiego centrum koordynacyjnego w ramach Rapid Information Action (RIA), czyli akcji szybkiego przekazania informacji przez krajowych koordynatorów. Centrum co roku znajduje się w innym z krajów partnerskich BirdLife International - tym razem na Słowacji, gdzie funkcię koordynatora pałni SOS/BirdLife Slovensko (BirdLife in Slovakia).
Kto może wziąć udział w Europejskich Dniach Ptaków?
Każdy niezależnie od wiedzy i wieku. Osobom mniej doświadczonym w samodzielnych obserwacjach pomogą wiadomości zawarte w pakiecie materiałów informacyjnych akcji. Zapraszamy zarówno indywidualne osoby, członków OTOP, jak i grupy zorganizowane przez szkoły, placówki oświatowe, organizacje bądź instytucje.
Jak wziąć udział w akcji?
Wystarczy zgłosić się mailowo (anna.polotnicka@otop.org.pl) po stosowne formularze i instrukcje lub pobrać je ze strony internetowej towarzystwa. Można podjąć się organizacji własnej wycieczki lub przyłączyć się do wycieczki zorganizowanej przez innych. W październikowy weekend zachęcamy do odwiedzenia parków, obrzeży zbiorników wodnych, pól oraz innych miejsc, gdzie można obserwować ptaki w ich naturalnym środowisku.
źródło: www.otop.org.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 1 kilogram polichlorku winylu (płytki PVC, butelki plastikowe, folie, plastikowe wiadra, miednice, pojemniki po farbach, wyroby ze skaju) spalany w zwykłych warunkach wydziela 280 litrów trującego chlorowodoru.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.00
3,108,817 unikalnych wizyt